Oya Okar Fan Forum Resim Video Biyografi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oya Okar Fan Forum Resim Video Biyografi

'Oya Okar Fan Forum Resim Video Biyografi Düğün Şarkıcısı Dizisi'

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Biz Sadece Rol yapıyoruz

YazarMesaj
gsnaz_90
Üye
Üye

Biz Sadece Rol yapıyoruz Empty
MesajKonu: Biz Sadece Rol yapıyoruz   Biz Sadece Rol yapıyoruz EmptyPerş. Tem. 17, 2008 7:16 pm

Biz Sadece Rol yapıyoruz 5540amag

'DAĞLAR DELİSİ' DİZİSİNDE İLK BAŞROLÜNÜ OYNAYAN OYA OKAR:

'Biz sadece rol yapıyoruz'

Genç oyuncu Oya Okar'ın bir şikâyeti var: Seyirci oynadığımız karakter nasılsa, bizim de öyle olduğumuzu sanıyor.

BİRSEN ALTUNTAŞ

Geçen sezon ekrana veda eden Ahu Türkpençe'li "Şöhret" dizisindeki kıskanç, lüks ve ün takıntısı olan "Gülçin" karakteriyle tanınan Oya Okar, şu günlerde Star TV'nin yeni dizisi "Dağlar Delisi"nde ilk başrol deneyimini yaşıyor. Antalya'da Torosların eteklerine kurulan bir yörük obasında çekilen dizide Volkan Keskin ve Merve Sevi ile başrolü paylaşan Okar, zengin ve işkolik Asu karakterini ete kemiğe büründürüyor. Obua eğitimi alarak başladığı sanat yaşamının rotasını üniversite yıllarında oyunculuğa doğru çeviren Okar'ın tek şikâyeti seyircinin canlandırdığı karakter nasılsa kendisini öyle biriymiş gibi sanması...

Oyunculuk maceranız nasıl başladı?

Güzel sanatlar lisesi obua bölümü mezunuyum. Aslında obuacı olacaktım. Üniversitede ise İstanbul Üniversitesi Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü'ne girdim. Bu sene oradan mezun oldum. "Şöhret" dizisine başladığımda üniversitede öğrenciydim. "Ümit Milli" dizisinde yaz aylarında oynadım. Sonra "Şöhret"in ikinci sezonunda da oyuncu kadrosunda yer aldım.

Bir oyunculuk ajansına bağlı mısınız?

Esra Akkaya'nın Sihirli Anahtar ajansıyla birlikte çalışıyoruz. "Şöhret" ve "Ümit Milli" için de beni ajans kanalıyla buldular. "Şöhret" dizisi başlamadan bir hafta kala ekibe dahil oldum. Ellerinde Gülçin karakterini oynayacak bir oyuncu vardı. Ama son anda olmadı, bana kısmetmiş.

"Şöhret"te ablanızı canlandıran Ahu Türkpençe'yi kıskanan, lüks ve ün takıntısı olan "Gülçin" isimli genç kızı oynadınız, sivri bir role gelen tepkiler de o yönde olsa gerek?

Varoşlarda çok Gülçin var. Popüler kültürün uzantısı olarak lüks yaşantıya özenen çok genç kız olduğu için Gülçin karakteri de bizden biriydi. O rolü canlandırırken beni sevmiyorlardı. "Şöhret"in ilk bölümlerinde bir mağazadan hırsızlık yapmıştım. Zengin arkadaşları vardı Gülçin hava atmak için çare olarak hırsızlığı seçmişti.
Bölüm yayımlandıktan iki gün sonra bir alışveriş merkezinde bir dükkâna girdim. Mağaza görevlisi uzaktan beni kesiyordu. Bana bakıp 'Şimdi tabii, insan da emin olamıyor. Alır mısınız, almazsınız?' dedi. Nasıl utandım, anlatamam. Hızla mağazadan çıktım. Ablama kötü davrandığım için 'Yapma evladım, etme evladım' diye nasihatta bulunanlar oluyordu.
Sokaktaki kuruyemişçi normalde beni tanıyordu, televizyonda o sırada dizi yayımlanıyordu. Bir televizyona bir de bana baktı. 'Sen osun değil mi?' dedi sinirli sinirli. Oysa ki beni tanıyor ama izlediği kişi gibi kötü, hırsızlık yapabilecek, ablasına, ailesine kötü davranan biri gibi gördü o anda beni. Oynadığımız karakter nasılsa, bizim de öyle olduğumuza inanıyorlar. Halbuki, biz bize verilen rolü oynuyoruz.

İleriye dönük planlarınız neler?

Tiyatro yapmayı çok istiyorum. Ancak artık tiyatro yapmak artık çok zor. Kendimi geliştirmek için özellikle tiyatroda ve sinema filmlerinde oynamayı istiyorum.

Biz Sadece Rol yapıyoruz
1 sayfadaki 1 sayfası